David Harvey: Meğer marksist değilmiş

“balzac, flaubert, bütün o tayfayı severim. çocukken charles dickens okumak zorunda bırakıldım ve nefret ettim. otuz beş yaşımda kapital okurken bir dickens romanı aldım elime ve bayıldım. hepsini okudum. üslubumu değiştirdi.”

İnsanın başına ne gelirse dilden gelir

Şiiriniz olabilir ama her şeyden önemlisi her türlü insana çekinmeden göstereceğiniz bir ‘hayat’ınız olması lazım. Türkiye’de çoğu şairin bir hayatının olduğunu düşünmüyorum.

ŞAİR, KENDİNE YENİ BİR ANA RAHMİ YARATANDIR

Eğer biz, ağaçların, çiçeklerin, hayvanların, yağmurların, taşların, otların kaderlerinden kader edinemezsek kendimize, biraz yavaşlatılmış bir hayatla azıcık soluk almazsak, hepimiz birer Amok Koşucusu olarak çatlayıp öleceğiz.

Hayatımın En Büyük Eserini Yazıyorum

New York’taki evinde yazar, şair ve senarist Paul Auster’le yeni kitabı ‘İç Dünyamdan Notlar’, dünya ve Türkiye üzerine... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`la polemiğinden Gezi`ye, Arafat`tan Öcalan`a birçok konuda çarpıcı açıklamalar...

MAVİ MELEK…

Gülçin Önel; genç, eğitimli, sevgi dolu, sakin ve ışıklı biri. Meleklerle konuşuyor! Hayır “deli” değil! Sevgi ve barış yurduna doğru, nasıl bir yolculuk yapıyor okuyalım bakalım… Sevda Turgut`un yenidefter.com için yaptığı bu ilginç söyleşiyi keyifle okumanız dileğiyle.